Pinczer miniaturowy. Mały pies o wielkim sercu.

0
3661
4.5/5 - (2 votes)

Pies jako najlepszy przyjaciel człowieka jest partnerem w chwilach radości, a także smutku i przygnębienia. Jest wiernym kompanem umiejącym pocieszyć, rozbawić i dotrzymać każdej tajemnicy. Jedną z najbardziej pogodnych ras, które każdego dnia entuzjastycznie podchodzącą do życia jest niewielkich rozmiarów Pinczer miniaturowy. To kompan dużych i małych. Delikatny, niewielkich rozmiarów i jednocześnie wielki duchem. Idealny przyjaciel rodziny, mocno przywiązujący się do najbliższych. To bohater domu, który oddaje nie tylko serce, ale wręcz całą swoją małą istotę tym których kocha. To rasa, którą bez wątpienia warto poznać bliżej.

Najpiękniejsze szczenięta pinczera miniaturowego — na co zwrócić uwagę?

Pinczer miniaturowy jest rasą cieszącą się dobrym zdrowiem. Jednakże odpowiedzialny opiekun “psiego dziecka” rasy pinczer powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na stan oczu podopiecznego. Wynika to z tendencji tej rasy do zwichnięcia rogówki. W związku, z czym coraz więcej hodowli wykonuje szczeniakom badania pod tym kątem.

Pod stałą kontrolą należy mieć również stan pazurków i uzębienia. Szczeniaki mogą mieć problem z przydługimi pazurkami z tytułu nieumiejętnego ścierania ich lub wskutek braku kontaktu z nadającym się do tego podłożem.

Z kolei stan zębów należy kontrolować z powodu skłonności tej rasy do szybkiego odkładania się kamienia nazębnego.

Ponadto szczenięta pinczera miniaturowego są niesamowicie wesołe i ruchliwe. I co się z tym wiąże podatne na różnego rodzaju kontuzje, które najczęściej dotyczą zwichnięcia rzepki lub łokcia. Dlatego w okresie intensywnego wzrostu nie wolno ich nadmiernie forsować.

Ponadto szczeniaki pinczer warto kontrolować pod kątem ilości zjadanego pożywienia, ponieważ małe łakomczuszki potrafią mocno nadwyrężać delikatny żołądek nadmiernym obżarstwem.

Przy zakupie szczeniaka pinczera należy również zwrócić szczególną uwagę na stan sierści i oczu, które doskonale informują o stanie zdrowia pieska.

Ważna jest też prawidłowa postawa malucha i umaszczenie adekwatne dla tej rasy.

Poza tym kupując z hodowli pinczera miniaturowego, można mieć pewność, że szczeniaki są w wieku zgodnym z zapisem w metryczce. I zaszczepione w terminach wskazanych w książeczce zdrowia.

I co ważniejsze przy zakupie szczeniaka z profesjonalnej hodowli pinczera miniaturowego można osobiście się przekonać, w jakich warunkach szczenię przyszło na świat i chowało się w pierwszych tygodniach życia. Prócz tego kontakt z hodowcą może się okazać nieoceniony w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub wychowawczych szczeniaka.

Przeczytaj także:  Transakcje Międzynarodowe w Polskich Kasynach Online: Wyzwania i Możliwości

Praktyczny przewodnik dla przyszłych właścicieli pinczera miniaturowego

Drobniutki pinczer miniaturowy pomimo niewielkich rozmiarów jest psem o ogromnych pokładach energii. Ma silnie rozwinięty instynkt łowiecki, który w połączeniu z olbrzymią energią i kreatywnością mogą z niego czynić małego niszczyciela.

Dlatego pinczer miniaturowy powinien mieć przede wszystkim zagwarantowaną możliwość pozbycia się nadmiaru energii w ruchu. Oczywiście bez zbytnich szaleństw, które mogłyby narazić go na kontuzję. Dobrym rozwiązaniem jest codzienna dawka zbilansowanych ćwiczeń w formie zabawy. Łącząca możliwość wykazania aktywności łowieckiej z ćwiczeniami wyciszającymi na koniec treningu.

Poza tym pinczer miniaturowy nie wymaga szczególnych warunków mieszkaniowych. Doskonale czuje się zarówno w domku z ogródkiem, jak i w mieszkaniu.

Jednakże z uwagi na fakt, że jest rasą niesamowicie towarzyską, należy pamiętać, że wymaga codziennej porcji uwagi i ciepłych uczuć. Dlatego nie będzie dobrym wyborem w przypadku osób zabieganych, które nie będą mogły mu poświęcić odpowiednio dużo uwagi i skażą go na całodzienną samotność. Taka sytuacja jest bowiem receptą na zmianę radosnego i kochającego życie psiaka we frustrowanego pełnego zaburzeń behawioralnych nieszczęśnika.

Wiele cennych wskazówek dotyczących opieki i wychowania nie tylko psów rasy Pinczer miniaturowy dostępnych jest także na petso.pl

Czy pinczer miniaturowy jest odpowiednią rasą dla Ciebie? Odkryj 7 powodów, dlaczego tak!

  • Pinczer miniaturowy jest psem o krótkiej przylegającej sierści, dzięki czemu nie wymaga specjalnej pielęgnacji. I nie zrzuca nadmiernej ilości „ubrania” widocznego w każdym kącie.
  • Ponadto przy zapewnionej odpowiedniej dziennej porcji ruchu jest psem, który kocha spanie. Wybiegany potrafi przespać wielogodzinną nieobecność opiekunów, nie sprawiając im tym samym żadnych problemów.
  • Dodatkowo pinczer miniaturowy cechuje się ponadprzeciętną inteligencją, dzięki czemu szybko się uczy i zapamiętuje. Odpowiednio wychowane szczeniaki pinczer, wyrastają na doskonale ułożone mądre psy.

Lista zalet tej rasy jest oczywiście znacznie dłuższa. Jednakże charakter tych psów bezsprzecznie udowadnia, że odnajdą się one zarówno w rodzinie z nieco starszymi dziećmi, jak i u starszych opiekunów.  Pinczer miniaturowy cechy ma wyjątkowe.

  • Jest przede wszystkim mistrzem adaptacji pełnym miłości do opiekunów i innych mieszkających w domu zwierząt.
  • Czujny i nieufny w stosunku do obcych jest idealnymi stróżem własnego terytorium głośno alarmującym o potencjalnym wrogu.
  • Wierny i przyjacielski oddany bez reszty swojej rodzinie.
  • Pomimo że wymaga codziennej dawki aktywności, nie jest typem domagającego się ciągłej uwagi pieszczocha.

Nadaje się dla każdego, kto poświęci mu odrobinę uwagi i odwzajemni jego ogromną miłość i oddanie.