5/5 - (2 votes)

Zarówno woda, jak i nawóz są podstawą rozwoju upraw. Bez ich odpowiedniego poziomu, plony nigdy nie osiągną wymarzonego wzrostu. Czy wiesz, że istnieje metoda umożliwiająca łączenie podlewania i nawożenia? Fertygacja to bardzo wygodny oraz wydajny sposób na zapewnienie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Co więcej, dostarcza je wprost do systemu korzeniowego twoich roślin.

Dlaczego fertygacja to innowacyjna metoda nawożenia?

Niezależnie od tego czy jesteś rolnikiem, sadownikiem czy plantatorem wiesz, że tradycyjne nawożenie ma wiele wad.  Nierównomierność w rozprowadzaniu nawozów czy utrata składników odżywczych wraz z przyjściem pierwszego deszczu to tylko niektóre z nich. Poszukujesz metody, która pozwoli ci usprawnić ten czasochłonny proces? Fertygacja to wygodny system, który łączy nawożenie i podlewanie (sprawdź na: https://profesjonalne-nawadnianie.pl/produkty/fertygacja/2-435). Pociąga również za sobą szereg istotnych korzyści.

  1. Precyzyjność nawożenia. Fertygacja umożliwia dostarczanie niezbędnych substancji odżywczych bezpośrednio do systemu korzeniowego roślin. Dodatkowo regularne dawkowanie bywa bardziej efektywne niż nawożenie dwa czy trzy razy w sezonie wegetacyjnym.
  2. Zwiększenie wydajności upraw. Stosowanie składników odżywczych z wodą zwiększa rozwój i plon w porównaniu z tradycyjnymi metodami nawożenia. Sprawdzono, że plony ziemniaka wzrosły aż o 40,3%.
  3. Automatyzacja pracy. System fertygacyjny może sterować ilością i rodzajem substancji odżywczych dostarczanych do roślin. To oszczędność czasu i jednocześnie pewność, że plony dostaną dokładnie to, czego potrzebują.
  4. Mniej strat. Precyzyjne dostarczanie składników odżywczych to optymalizacja zużycia zasobów. Nie tylko nie marnuje się nawozu, ale również ogranicza się jego obecność w glebie. Dzięki temu azotany nie dostają się do wód gruntowych i nie przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska.
  5. Zmniejszenie ilości chwastów. Połączenie nawożenia z nawodnieniem kroplującym to doskonały sposób na precyzyjne dostarczanie wody i składników odżywczych. Dlatego nie trafiają one do roślin, które nie są częścią upraw.
Przeczytaj także:  Taśmy satynowe - elegancja i wyjątkowość w Twoim stylu

Jak widać, fertygacja to nie tylko korzyści dla ciebie, ale również dla środowiska. Podczas nawożenia tą metodą możesz również skorzystać z alternatywnych źródeł energii, wybierając pompę dozującą, która zasilana jest akumulatorami solarnymi.

Skompletuj zestaw do fertygacji w Profesjonalnym Nawadnianiu

System fertygacyjny to mocna konkurencja dla tradycyjnego nawożenia. Pomoże ci zwiększyć plony przy zmniejszeniu nakładów twojej pracy. Potrzebujesz tylko odpowiedniej instalacji nawadniającej. W sklepie Profesjonalne Nawadnianie możesz dobrać odpowiedni system. Specjaliści pomogą ci wybrać linię lub taśmę kroplującą oraz wycenić cenę materiałów i montażu. Znajdziesz tam również pompy dozujące, a nawet gotowe zestawy filtrująco-dozujący idealne do upraw cebuli czy ogórka.

Czasami trudno zrezygnować z tradycyjnych metod, a jeszcze ciężej z własnych przyzwyczajeń. Dla dobra twoich upraw nie bój się zmian. Zaufaj specjalistom, którzy pomogą ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.