Białe kury w wolierze otoczonej sznurkową siatką
5/5 - (1 vote)

Siatka sznurkowa na woliery jest produktem, bez którego nie może obejść się żaden hodowca ptaków. To dzięki niej można stworzyć bezpieczne miejsce, w którym nic nie grozi zwierzętom. Niemniej nie dla każdego dokonanie wyboru jest proste. Wszyscy zainteresowani tego typu siatką powinni zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Bez wątpienia ułatwią podjęcie decyzji!

Siatka na wolierę – jak duża?

To zależy od wielkości stada, hodowanego gatunku, jak również ilości dostępnej przestrzeni. Określenie uniwersalnego rozmiaru, który sprawdzi się w każdym przypadku, jest tak naprawdę niemożliwe. Im większe są ptaki, tym większa powinna być woliera, a tym samym i siatka. Najlepsze wyjście to zakup produktu na wymiar, wykonanego na indywidualne zamówienie.

Jeśli pojawią się wątpliwości dotyczące rozmiaru czy parametrów, renomowany producent (taki jak na przykład Symar) podpowie, jaka siatka do woliery będzie odpowiednia. 

Z czego powinna być wykonana siatka sznurkowa na woliery?

Zalecany materiał to polietylen. Jest odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i na wilgoć – co jest bardzo istotne. Taka siatka sznurkowa na woliery nie nasiąka wodą, choćby podczas opadów deszczu. Z tego powodu nie ma obaw, że będzie dodatkowo obciążać konstrukcję woliery, co mogłoby wpłynąć na jej stabilność. Co ważne, polietylen nie jest biodegradowalny –  zrobione z niego siatki nie pleśnieją, nie porastają mchem lub porostami i nie mnożą się na nich się drobnoustroje, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ptaków.

Co więcej, polietylenowa siatka nie jest podatna na działanie promieni UV. Nie wyblaknie i zachowa na długo estetyczny wygląd. Poza tym nie będzie się kruszyć, więc przez cały czas będzie zapewniać ptakom należytą ochronę.

Przeczytaj także:  Wirtualne emocje i spokój natury: znajdź równowagę

 Woliera zabezpieczona siatką sznurkową

Czy wielkość oczek w siatce na wolierę ma znaczenie?

Od tego, jak duże są oczka, zależy stopień ochrony hodowanego stada. Gdy oczka będą zbyt duże, ptaki mogą łatwo przedostać się na zewnątrz. 

Jednocześnie oczka nie mogą być za małe. Mimo że będą chronić przed dostaniem do środka nieproszonych gości, znacząco ograniczą widoczność ptaków z zewnątrz. Nie będą one miały także dostatecznie dużo naturalnego światła.

Pod tym względem siatka sznurkowa na woliery musi być dostosowana do gatunku. Hodowcy np. gęsi mogą zdecydować się na większe oczka. Najpopularniejsze warianty to:

  • 20 x 20 mm,
  • 25 x 25 mm,
  • 30 x 30 mm,
  • 40 x 40 mm.

Wybrani producenci oferują również siatki na woliery z jeszcze większymi oczkami – 60 x 60 mm, a nawet 100 x 100 mm.

Siatka do woliery – gdzie ją zamówić?

Doświadczona i ceniona przez wielu klientów firma to najlepszy wybór. Przygotuje siatkę na wolierę dostosowaną do indywidualnych potrzeb, na konkretny wymiar. Nie ma więc ryzyka, że gotowy produkt okaże się źle dopasowany. Bez wątpienia zostanie przygotowany z dbałością o wszystkie istotne szczegóły.

Siatka sznurkowa na woliery Symar – sprawdzony wybór dla każdego hodowcy ptaków!